KOCIOŁ C. O. KWPR EKO

KOCIOŁ C.O. Z PODAJNIKIEM ŚLIMAKOWYM KWPR EKO 5 14 KW

Stalowy kocioł wodny z podajnikiem ślimakowym i zaawansowanym systemem sterowania to bezsprzecznie jeden z najnowocześniejszych kotłów tego typu na rynku. Urządzenia te są nowoczesną wersją kotłów wodnych, węglowych, niskotemperaturowych z regulowanym procesem palenia, opalane węglem asortymentu groszek energetyczny. EKO 5 posiada nowe palenisko pozwalające na uzyskanie bardzo wysokiej czystości spalin, dzięki czemu jest przyjazny dla środowiska.

Kocioł spełnia wszystkie zaostrzone wymagania energetyczno-emisyjne normy EN 303-5:2012, więc został bez problemu zakwalifikowany do kotłów najwyższej – 5 klasy.Korpus kotła wykonany jest ze stali o grubości 6 mm. W celu ograniczenia do minimum strat ciepła wymiennik jest dodatkowo izolowany wełną szklaną o grubości 4 cm. Izolowany jest również spód kotła, co zapobiega utracie ciepła do posadzki..

Duża powierzchnia wymiennika pozwala na zdecydowanie bardziej wydajny odbiór ciepła, a także zwiększa sprawność i moc kotła. W kotle zastosowano ponadto zaawansowany system spowalniania przepływu spalin (zawirowywacze), co również bardzo korzystnie wpłynęło na wydajność oraz sprawność kotła.

Z uwagi na niewielkie gabaryty kocioł jest łatwy do ustawienia nawet w małych (niestandardowych) kotłowniach. Zmodyfikowana konstrukcja zbiornika (pojemność ok. 165 kg) z odpowiednio dobranymi kątami osuwu paliwa pozwala ponadto na całkowite jego opróżnianie bez konieczności ręcznej ingerencji. Obsługa kotła EKO 5 sprowadza się jedynie do uzupełniania paliwa w zbiorniku (orientacyjnie raz na 3-7 dni) oraz okresowego czyszczenia kotła z pozostałości po spaleniu węgla.

Kocioł spełnia zaostrzone wymagania energetyczno-emisyjne najwyższej normy EN 303-5:2012 – 5 KLASA

 

– zamontowany najnowszy palnik RK-O z podwójnym systemem napowietrzania – produkcja 2018 r., – OSZCZĘDNY, łatwy w obsłudze i ekologiczny.

KILKA WYBRANYCH ZALET

SZYBKA I PROSTA KONSERWACJA: EKO 5 został zaprojektowany z myślą o bezproblemowej konserwacji, tak aby wszystkie najważniejsze komponenty wymagające okresowych przeglądów były łatwo dostępne przez górne, środkowe i dolne drzwiczki.

CERAMICZNA KOMORA SPALIN: usytuowana nad palnikiem, dwu-ciągowa komora wyłożona specjalnymi płytami ceramicznymi ma za zadanie skumulowanie w tej części kotła wysokiej temperatury w celu dopalenia oraz wytrącania cząstek stałych (sadza, pył) powstałych w wyniku intensywnego spalania węgla.

ZAAWANSOWANY SYSTEM SPOWALNIANIA PRZEPŁYWU SPALIN „AFS”: ciepło zatrzymane w kotle nie wydostaje się zbyt szybko poprzez komin do atmosfery poprawiając wydajność oraz sprawność kotła (dodatkowe elementy tzw. zawirowywacze umieszczone w wymienniku kotła, zmniejszają temperaturę spalin na wylocie czopucha) – TAKI SYSTEM JEST W STANDARDZIE! BEZ DODATKOWYCH KOSZTÓW

NAJNOWSZEJ GENERACJI PALNIK RK-O 2018: posiada najnowocześniejszy palnik o fabrycznej nazwie RK-O, którego układ napowietrzania paleniska przystosowany został specjalnie do jak najefektywniejszego spalania ekogroszku. Palnik gwarantuje optymalną pracę zarówno w okresach minimalnego zapotrzebowanie na ciepło, jak i przy maksymalnej mocy pracy.

Zastosowano tu najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i najwyższej jakości materiały, dzięki czemu jest to palnik niesamowicie wydajny i praktycznie bezawaryjny. RK-O stosowany jest tylko w najlepszych kotłach 5 klasy oraz Ecodesign. To bezsprzecznie palnik, który sam w sobie dba o środowisko naturalne – potwierdziły to badania naukowe w Poznaniu i w Łodzi. Niewielka ilość pyłów i minimalna emisja szkodliwych zanieczyszczeń w najwyższej jakości kotłach c.o. to między innymi właśnie zasługa nowoczesnego RK-O. Ten zmodernizowany palnik jest gwarancją optymalnej pracy kotła - zarówno w czasie minimalnego zapotrzebowania na ciepło, jak i przy pracy z pełną mocą.

MODUŁOWA KONSTRUKCJA: na czas transportu kotła do kotłowni wiele części jak na przykład palnik, zbiornik, drzwiczki, elementy ceramiczne można łatwo i samodzielnie zdemontować, bez utraty gwarancji.

INFORMACJE DODATKOWE:

 • bezpłatne modyfikacje kotła,
 • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny,
 • wsparcie techniczne,
 • darmowy transport na terenie całej Polski,

STEROWNIK TIGRA

Tigra jest sterownikiem zapewniającym utrzymanie zadanej temperatury wody w kotle wyposażonym w automatyczny podajnik paliwa stałego.

Kilka wybranych funkcji:

 • obsługa 4 pomp (pompa c.o, pompa c.w.u, pompa podłogowa i cyrkulacyjna), podajnika oraz wentylatora,
 • współpraca z dowolnym termostatem pokojowym lub termostatem dedykowanym,
 • współpraca z dodatkowym czujnikiem otwarcia kosza,
 • funkcja wybiegu pompy c.w.u,
 • kalendarz „all in one”,
 • fabrycznie podłączonych 6 czujników,
 • praca w 3 językach (do wyboru w menu),
 • funkcja DZIEŃ/NOC,
 • tryby: EKO, TERM, NOR, KAL, D/N,
 • kontrola braku paliwa.

OTO, CO OTRZYMUJESZ PO ZAKUPIE

 • kocioł c.o. z podajnikiem ślimakowym KWPR 14 kW 5 KLASA – gotowy do podłączenia,
 • podajnik (palnik), najnowszy model o nazwie RK-O – z podwójnym systemem napowietrzania!,
 • mikroprocesorowy sterownik Tigra
 • wentylator WPA 07,
 • deflektor oraz stopka poziomująca podajnik,
 • atest potwierdzający zgodność z normą EN 303-5:2012 – 5 KLASA
 • instrukcje oraz karty gwarancyjne kotła i podzespołów,.

Istnieje możliwość udziału w programach ograniczania niskiej emisji z dofinansowaniem zakupu kotła. O szczegóły pytaj w swoim urzędzie miasta lub gminy. 
1 Króciec czujnika temperatury kotła
2 Króciec ¾ cal (termometr, c.w.u.)
3 Zbiornik paliwa
4 Drzwiczki - wyczystka
5 Drzwiczki - drzwiczki rewizyyjne
6 Komora paleniskowa (dopalania spalin)
7 Drzwiczki - popielnikowe
8 Króciec wody powrotnej
9 Kołnierz mocujący podajnik w kotle c.o.
10 Palnik/Deflektor łańcuchowy
11 Wkłady ceramiczne
12 Kanały konwekcyjne
13 Zawirowywacze
14 Czopuch
15 Króciec wody zasilającej

 

Odwiedź nasz profil
Odwiedź nasz profil