KOCIOŁ C. O. KWPR EKO 5

KOCIOŁ C.O. Z PODAJNIKIEM ŚLIMAKOWYM KWPR EKO 5 ECO DESIGN

Stalowy kocioł wodny z podajnikiem ślimakowym i zaawansowanym systemem sterowania to bezsprzecznie jeden z najnowocześniejszych kotłów tego typu na rynku. Urządzenia te są nowoczesną wersją kotłów wodnych, węglowych, niskotemperaturowych z regulowanym procesem palenia, opalane węglem asortymentu groszek energetyczny. EKO 5 posiada nowe palenisko pozwalające na uzyskanie bardzo wysokiej czystości spalin, dzięki czemu jest przyjazny dla środowiska.

Kocioł spełnia wszystkie zaostrzone wymagania energetyczno-emisyjne normy EN 303-5:2012, więc został bez problemu zakwalifikowany do kotłów najwyższej – 5 klasy.

Korpus kotła wykonany jest ze stali o grubości 6 mm. W celu ograniczenia do minimum strat ciepła wymiennik jest dodatkowo izolowany wełną szklaną o grubości 4 cm. Izolowany jest również spód kotła, co zapobiega utracie ciepła do posadzki..

Duża powierzchnia wymiennika pozwala na zdecydowanie bardziej wydajny odbiór ciepła, a także zwiększa sprawność i moc kotła. W kotle zastosowano ponadto zaawansowany system spowalniania przepływu spalin (zawirowywacze), co również bardzo korzystnie wpłynęło na wydajność oraz sprawność kotła.

Z uwagi na niewielkie gabaryty kocioł jest łatwy do ustawienia nawet w małych (niestandardowych) kotłowniach. Zmodyfikowana konstrukcja zbiornika (pojemność ok. 165 kg) z odpowiednio dobranymi kątami osuwu paliwa pozwala ponadto na całkowite jego opróżnianie bez konieczności ręcznej ingerencji. Obsługa kotła EKO 5 sprowadza się jedynie do uzupełniania paliwa w zbiorniku (orientacyjnie raz na 3-7 dni) oraz okresowego czyszczenia kotła z pozostałości po spaleniu węgla.

Kocioł spełnia zaostrzone wymagania energetyczno-emisyjne najwyższej normy EN 303-5:2012 – 5 KLASA

– zamontowany najnowszy palnik RK-O z podwójnym systemem napowietrzania – produkcja 2018 r., – OSZCZĘDNY, łatwy w obsłudze i ekologiczny.

KILKA WYBRANYCH ZALET

SZYBKA I PROSTA KONSERWACJA: EKO 5 został zaprojektowany z myślą o bezproblemowej konserwacji, tak aby wszystkie najważniejsze komponenty wymagające okresowych przeglądów były łatwo dostępne przez górne, środkowe i dolne drzwiczki.


CERAMICZNA KOMORA SPALIN: usytuowana nad palnikiem, dwu-ciągowa komora wyłożona specjalnymi płytami ceramicznymi ma za zadanie skumulowanie w tej części kotła wysokiej temperatury w celu dopalenia oraz wytrącania cząstek stałych (sadza, pył) powstałych w wyniku intensywnego spalania węgla.


ZAAWANSOWANY SYSTEM SPOWALNIANIA PRZEPŁYWU SPALIN „AFS”:ciepło zatrzymane w kotle nie wydostaje się zbyt szybko poprzez komin do atmosfery poprawiając wydajność oraz sprawność kotła (dodatkowe elementy tzw. zawirowywacze umieszczone w wymienniku kotła, zmniejszają temperaturę spalin na wylocie czopucha) – TAKI SYSTEM JEST W STANDARDZIE! BEZ DODATKOWYCH KOSZTÓW

NAJNOWSZEJ GENERACJI PALNIK RK-O 2018: posiada najnowocześniejszy palnik o fabrycznej nazwie RK-O, którego układ napowietrzania paleniska przystosowany został specjalnie do jak najefektywniejszego spalania ekogroszku. Palnik gwarantuje optymalną pracę zarówno w okresach minimalnego zapotrzebowanie na ciepło, jak i przy maksymalnej mocy pracy.

Zastosowano tu najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i najwyższej jakości materiały, dzięki czemu jest to palnik niesamowicie wydajny i praktycznie bezawaryjny. RK-O stosowany jest tylko w najlepszych kotłach 5 klasy oraz Ecodesign. To bezsprzecznie palnik, który sam w sobie dba o środowisko naturalne – potwierdziły to badania naukowe w Poznaniu i w Łodzi. Niewielka ilość pyłów i minimalna emisja szkodliwych zanieczyszczeń w najwyższej jakości kotłach c.o. to między innymi właśnie zasługa nowoczesnego RK-O. Ten zmodernizowany palnik jest gwarancją optymalnej pracy kotła - zarówno w czasie minimalnego zapotrzebowania na ciepło, jak i przy pracy z pełną mocą.MODUŁOWA KONSTRUKCJA: na czas transportu kotła do kotłowni wiele części jak na przykład palnik, zbiornik, drzwiczki, elementy ceramiczne można łatwo i samodzielnie zdemontować, bez utraty gwarancji.

INFORMACJE DODATKOWE:
 • bezpłatne modyfikacje kotła,
 • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny,
 • wsparcie techniczne,
 • darmowy transport na terenie całej Polski,


STEROWNIK TIGRA

Tigra jest sterownikiem zapewniającym utrzymanie zadanej temperatury wody w kotle wyposażonym w automatyczny podajnik paliwa stałego.

Kilka wybranych funkcji:

 • obsługa 4 pomp (pompa c.o, pompa c.w.u, pompa podłogowa i cyrkulacyjna), podajnika oraz wentylatora,
 • współpraca z dowolnym termostatem pokojowym lub termostatem dedykowanym,
 • współpraca z dodatkowym czujnikiem otwarcia kosza,
 • funkcja wybiegu pompy c.w.u,
 • kalendarz „all in one”,
 • fabrycznie podłączonych 6 czujników,
 • praca w 3 językach (do wyboru w menu),
 • funkcja DZIEŃ/NOC,
 • tryby: EKO, TERM, NOR, KAL, D/N,
 • kontrola braku paliwa.
Kotły KWPR EKO5 opalane są paliwem - Węgiel kamienny sortyment groszek energetyczny, typ 31 lub 31.1, uziarnienie 5-25 mm, udział podziarna < 10%. RJ < 10, temp. miękkn. popiołu ≥ 11500C, wilgotność ≤ 15%, zawartość popiołu ≤ 10%, wartość opałowa 26 MJ.kg, siarka ≤ 0,6%.


DOSTAWA I MAGAZYNOWANIE


Kotły KWPR EKO 5 dostarczane są do jednostek handlowych w stanie zmontowanym (wymiennik ze zbiornikiem - kotły posiadają zamontowany fabrycznie z prawej lub lewej strony kosz) oraz z kompletną dokumentacją techniczno-rozruchową. W zestawie znajduje się ponadto instrukcja obsługi sterowania kotłem i instrukcja obsługi wentylatora, a także oryginalne karty gwarancyjne. Karta Gwarancyjna jest wyłącznym dokumentem stanowiącym podstawę gwarancji. Firma Kotły Stawicki nie wydaje duplikatów karty gwarancyjnej, dlatego należy zabezpieczyć ten dokument. Do każdego zakupionego kotła Klient powinien otrzymać karty gwarancyjne, instrukcje obsługi kotła, sterowania i wentylatora. Jeśli nie znajdują się one w zestawie, należy się o nie upomnieć u sprzedawcy. Kotły KWPR EKO 5 należy transportować wyłącznie w pozycji pionowej. W czasie transportu nie należy zaczepiać linek o wystające elementy kotła, w tym o sterownik, drzwiczki, rączki lub śruby. Nieprzestrzeganie tej zasady może grozić uszkodzeniem kotła lub wypadkiem. Kotły KWPR EKO 5 można magazynować w pomieszczeniach nieogrzewanych, jednak należy zadbać, by były one zadaszone i wentylowane. Zabronione jest składanie kotłów KWPR EKO 5 na wolnym powietrzu.


LIKWIDACJA KOTŁA, KTÓREGO OKRES ŻYWOTNOŚCI UPŁYNĄŁ


Zarówno likwidację całego kotła c.o., jak i likwidację jego poszczególnych części, które produkowane są z wykorzystaniem metali, powinna przeprowadzić uprawniona firma specjalistyczna, która zapewnia skup materiałów wtórnych. Likwidacją może zająć się również firma specjalizująca się w neutralizacji tego typu urządzeń i części, jednak pod warunkiem, że jej działalność w tym zakresie jest zgodna z zachowaniem zasad ochrony środowiska.
OTO, CO OTRZYMUJESZ PO ZAKUPIE:

 • kocioł c.o. z podajnikiem ślimakowym KWPR 5 KLASA – gotowy do podłączenia,
 • podajnik (palnik), najnowszy model o nazwie RK-O – z podwójnym systemem napowietrzania!,
 • mikroprocesorowy sterownik Tigra lub Negros
 • wentylator WPA 07,
 • deflektor oraz stopka poziomująca podajnik,
 • atest potwierdzający zgodność z normą EN 303-5:2012 – 5 KLASA i Ecodesign oraz potwierdzenie prawa do posługiwania się atestami
 • instrukcje oraz karty gwarancyjne kotła i podzespołów,.

Istnieje możliwość udziału w programach ograniczania niskiej emisji z dofinansowaniem zakupu kotła. O szczegóły pytaj w swoim urzędzie miasta lub gminy.


 
1 Króciec czujnika temperatury kotła
2 Króciec ¾ cal (termometr, c.w.u.)
3 Zbiornik paliwa
4 Drzwiczki - wyczystka
5 Drzwiczki - drzwiczki rewizyyjne
6 Komora paleniskowa (dopalania spalin)
7 Drzwiczki - popielnikowe
8 Króciec wody powrotnej
9 Kołnierz mocujący podajnik w kotle c.o.
10 Palnik/Deflektor łańcuchowy
11 Wkłady ceramiczne
12 Kanały konwekcyjne
13 Zawirowywacze
14 Czopuch
15 Króciec wody zasilającej

 

Uwaga!

Nowa lokalizacja siedziby firmy!

Zapraszamy pod nowy adres:
ul. Północna 15,
63-421 Przygodzice

error

Zapraszamy na naszego Facebook'a

 • Odwiedź nasz profil
  Odwiedź nasz profil
Odwiedź nasz profil
Odwiedź nasz profil