Tak, nasze kotły podlegają dofinansowaniu. W ramach walki ze smogiem większość gmin udziela dotacji na wymianę starego pieca węglowego na nowy ekologiczny.
Tak, kotły produkowane przez nasza firmę posiadają certyfikat Ecodesign.
Ecodesign (określany także jako ekoprojekt) to Dyrektywa Parlamentu Europejskiego, która traktuje wymagania energetyczno-emisyjne jeszcze szerzej niż 5 klasa wg normy PN-EN 303-5:2012. Dotychczasowe badania parametrów kotłów odnosiły się do pracy z mocą nominalną. Należy zwrócić uwagę, że kotły podczas rocznej eksploatacji rzadko pracują z mocą maksymalną, a pozostały okres to czas pracy z mocą obniżoną (np. w trybie podtrzymania). Dyrektywa Ekoprojektu obliguje nowoczesne urządzenia grzewcze do zapewnienia wysokiej sprawności oraz niskich wartości emisji, niezależnie czy pracują z mocą maksymalną czy obniżoną. Wybierając piec z certyfikatem ekoprojekt mamy gwarancję, że spełnia normy ekologiczne przez cały okres eksploatacji. Co otrzymujemy z punktu widzenia użytkownika? – oszczędność energii sięgającą 25%.
Zakup kotła poprzedzony jest zawsze złożeniem zamówienia drogą telefoniczną, e-mailową lub bezpośrednio w siedzibie firmy.
Tak istnieje taka możliwość, wszystkie części można nabyć po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
Tak, na życzenie klienta (opcja dodatkowo płatna) istnieje możliwość zainstalowania specjalnego modułu, zapewniających kontrolę nad pracą kotła c.o. za pośrednictwem Internetu.
Kocioł może być rozebrany, co pozwoli osobno wnieść podajnik, a osobno sam kocioł (wymiennik). Kocioł następnie należy znowu skręcić i uszczelnić sylikonem żaroodpornym.
Nieużytkowany kocioł zawsze musi pozostać zalany wodą. Nie spuszczamy na ten okres wody z instalacji c.o. Latem najlepiej otworzyć wszystkie furtki aby środek kotła mógł być przewietrzony w celu usunięcia gromadzącej się tam wilgoci. Natomiast z zasobnika i podajnika powinno usunąć się pozostały opał np. eko groszek i pozostawienie ich na czas nie użytkowania pustym. Na ten okres warto też wyłączyć z zasilania sterownik kotła tak aby podczas burzy nie został on uszkodzony przez pioruny.